| Xander112 a întrebat:

Salut. Am un realmi 8i si am o problema cu netul, mai exact nu am 4G+ pe cartela Orange. Pe orice alta cartela imi merge 4G+ si VoLTE calls fara nicio problema. Am pus cartela mea in alt telefon si merge 4G+ pe acel telefon. Mie de ce nu-mi merge asta pe Orange? Am sunat la ei si mi-au zis ca de la telefon. Dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se pare ca telefonul tau nu acopera banda de frecventa necesara.
Mergi pana la o caserie Orange si roaga-le sa te ajute (probabil iti vor rescrie sau schimba cartela SIM.