| Alexxandruxx a întrebat:

Am un s4 si cred ca am un virus.

Cand deblochez telefonul, dupa o perioada cand nu il utilizez, imi apare google play cu imaginea alba si rotita care se incarca. Ce pot sa fac

Am antivirus kaspersky si nu il gaseste.

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Exista nenumarate programe de devirusare a sistemelor android. Dezinstaleaza kaspersky, apoi cauta in magazin play ''cleaner'' un program foarte folositor, si in acelasi timp si un antivirus integrat. Apoi mai cauta avg virsus security, un antivirus mai bun decat kaspersky. Bft happy!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai un program ce ruleaza in background, simplu. Poti sa pui tu si 999 programe antivirus, degeaba(oricum treaba cu virusii si android e marketing 100% dar nimeni nu crede, mai putin cei din domeniu...). Iar aplicatiile gen cleaner master sau task killer sau prostioare de astea sunt aproape inutile, deoarece telefonul o sa piarda vremea dupa la reconstruirea memoriei cache. Cauta ce program ruleaza in fundal si dezinstaleaza acel program.

| raresandrey a răspuns:

Da,, Clean Master,, este foarte bun.

| arica a răspuns:

şi mie mi se întâmplă la fel.nu ai un virus doar telefonul tău gândește singur.adică apasă pe ce vrea. dacă vezi că îți face așa îl lași 5 minute închis și își va reveni.