| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Salut.Am un S5 4G+ de la Orange si i-am facut root si am umblat in softul telefonului si l-am modat ca pe un S6. Dupa ceva timp m-am plictisit si i-am pus softul original de la Oranga, de pe sammobile.In momentul actual nu mai are root.Telefonul mai face figuri (se reporneste cand ii dau ceva greu de facut, merge greu, bateria nu tine ca la inceput, am avut momente cand nu raspundea touchul etc.) Daca il duc la garantie mi-l repara/schimba telefonul?

Si in cazut in care e inca in garantie, as putea sa-l dau la schimb pe un iPhone 6 64GB si diferenta?
Telefonul a fost achizitionat in aprilie de la Orange cand si-a facut mama abonament si am platit inca 1300 lei (si-a facut abonament de 20 euro).

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Teoretic da, din moment ce ai pus softul lor la loc (și este neroot-at), teoretic ar trebui să meargă.

Cât despre schimb, mă îndoiesc, dar poți să întrebi.

| Alle23 a răspuns:

Nu poti face schimb