| DianaMaria08 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Grand Prime. Uneori, primesc mesajele cu intarziere, dupa cateva ore sau ba chiar nu le primesc deloc. Stie cineva care este problema si cum as putea sa o rezolv? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Problema poate fi de la cartela care cam da semne de uzura (s-a demagnetizat), ori daca nu, e problema de soft si poti incerca o revenire la setarile din fabrica.

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

E posibil ca telefonul tau sa isi piarda semnalul sau chiar sa nu ai semnal. Si ca mesajele sa le primesti doar cand ajungi intr-o zona cu semnal. Daca esti sigur ca ai semnal atunci e placa de semnal. poti afla daca o poti sau nu schimba doar daca te duci la un service. Bafta.

| Adeeeeeeee a răspuns:

Buna! Am aceeasi problema ca si tine. Cum ai rezolvato?