| AlexanderAlex a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 nou, cumparat la sfarsitul lunii ianuarie.Nu am probleme cu el doar ca se inchide cand nu il folosesc.Nu se inchide mereu,cateodata,dar e foarte enervant si ca sa-l pornesc trebuie sa tin apasat pe butonul de deblocare ca si cum vreau sa il inchid si apoi il pornesc normal. Exista vreo aplicatie/optiune care face ca telefonul sa se inchida cand nu e folosit pe o perioada mai lunga pentru a nu consuma bateria? Daca da,cum o opresc? Daca nu,ce pot face ca sa nu se mai inchida singur telefonul? Bateria sta fixa si nu prezinta deteriorari, deci nu cred ca e de la baterie din moment ce e si noua.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Setarii/afisare/timp de expirare ecran nici mie nu-mi placea ca se inchidea si l-am setat la 10 minue

| ionel_7321 a răspuns:

Pai cea mai buna solutie ar fi urmatoarea:ia un borcan de pamant de flori in care au crescut 3 ani la rand ciubotica cucului si umple toate porturile usb cu acel pamant, dupa 2 zile scoti pamantul cu ajutorul unu betisor rupt dintr-un copac sequoia vechi de 114 ani 3 luni si 2 zile si totul va merge perfect.