| ReVeRs a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy S6 Edge iar acum cateva zile l-am rootat, ieri mi-a aparut o actualizare de software dar nu se instaleaza din cauza root-ului, ce metode pot folosi sa il actualizez?

6 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Incearca via Samsung Kies sa vezi daca merge. Din ce stiu parca asa puteai face.

| MrLucas a răspuns:

E usor sa il rootezi, insa pentru a il "deroota" trebuie sa fi un fel de geniu.

| Copila2016 a răspuns:

Cand iti root-ezi telefonul imagineazati ca ai creat un mic virus, trebuie sa il duci la reparat.

| Zaygon a răspuns (pentru Copila2016):

Esti pe langa rau de tot si nu ai habar de telefoane. Rootul nu e virus pentru creierasul tau de 13 ani. Rootul e full control asupra deviceului.

| Anaconda3 a răspuns:

E foarte usor sa il unroot-ezi cand ai framaroot dac pe s6 edge nu merge cu astfel de metode merge doar prin calculator deci poti sa il unroot-ezi dar trebuie sa fii un mic geniu in tehnologie deci daca nu stii ce faci du-te cu el in service

| Infotech a răspuns:

Ce-ar fi sa cauti pe Youtube :,, how to unroot Samsung galaxy S6 edge".Vei gasi multe rezultate. Bafta!