| Liviu321 a întrebat:

Am un Samsung s7 edge si de curand i-am facut update. Problema este ca acum numai stiu cum se dezinstaleaza aplicatiile. Inainte tineam apasat pe aplicatie si o mutam sus. Acum cu noul update s-a schimbat modul de dezinstalare. Stie cineva cum se pot dezinstala aplicatiile?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Update-ul asta trebuie sa aiba si un nume. happy
Ce versiune de Android ai acum pe smartphone?
Ca sa putem gasi solutii pentru problema ta, e nevoie a cunoaste varianta de Android.

| alexboss2020 a răspuns:

Poti tine apasat pe aplicatie si iti arata exact langa ea optiunea de dezinstalare sau te duci in setari>aplicatii

| Începătorul988 a răspuns:

Din setari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,

Pentru a sterge aplicatiile nedorite din telefon, cu exceptia celor preinstalate, intri in setarile telefonului si la opțiunea,, Aplicatii" sau ceva de genu' intri si apesi pe fiecare aplicatie pe care doresti sa o dezinstalezi si dai,, Dezinstalare". Inainte sa dezinstalezi aplicatiile iti recomand sa le stergi si memoria cache.

Sper sa te fi ajutat.
O seara frumoasa.