| Firtulescu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut, am un Sony Xperia T (LT30p) si nu vrea sa porneasca camera foto. Cand intru in camera imi apare Din pacate, Aparat foto s-a oprit. Mai porneste din cand in cand dar dupa ce ies din ea iar nu mai merge. Ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc o tableta Allview iar atunci cand intru in anumite aplicatii gen Facebook, Youtube sau alte jocuri tot acelasi raspuns imi da. Ies si intru iar pentru ca totul e de la aplicatie si nu de la tableta. Dar in cazul tau vorbim despre o problema din fabrica si eu cred ca problema ta este numai de la software. Sfatul meu este sa revii la setarile din fabrica. Daca nici asa, incearca sa faci un update la Android. Sau poti sa instalezi o tema care "poate" te va ajuta sa corectezi eroarea. Pe tableta mea este necesar un update la soft pentru corectarea unei erori la aplicatia youtube. Nu am facut acel update si aplicatia youtube nu reda video pana n-am descarcat o tema care a remediat problema. Cu instalarea unei teme iti schimbi si soft-ul. Cauta pe Google Play aplicatia "Kitty Play". Este necesar sa instalezi si Go Launcher daca descarci teme de-acolo. Daca iti instalezi o tema vreau sa stii ca si ingreunezi navigarea prin meniu.

| Firtulescu_Andrei_1996 explică:

Tot nu merge...mi-a mai pornit, face poze dar dupa ce ies si vreau sa intru iar imi apare eroarea aia...o aplicatie ceva pentru depanat erori stie careva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Firtulescu_Andrei_1996):

Daca nu functioneaza niciuna din cele scrise mai sus, atunci singura varianta este sa mergi cu el la service. Ceea ce poate sa faca este un update la software ( o resoftare ca sa fiu mai explicit ). Miezul acestor probleme este numai la software. Nu poti sa iti spun daca trebuie platit service-ul, sau nu.