| iGoxi a întrebat:

Am un telefon Allview E2 Living care ii se consuma bateria foarte,foarte repede, adica din 100% in mai putin de 1 ora este gata batieria.Am uitat sa mentionez:cand las bateria sa se termina (0%) si cand il reaprind imi da baterie vreo 10%-70%.
Ce fac ca sa dureze bateria mai mult? Multumesc!
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Razvan892 a răspuns:

Bateria sunt aproape sigur ca este stricata. Se intampla tuturor asta, cel mai bine este sa schimbi bateria, nu ai ce sa-i faci... E destul de ieftina, cu un 50 de lei maxim cred ca o rezolvi. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

Nu mai instalat nimic, incearca sa schimbi bateria, este clar ce problema ai. O poti achizitiona de la Allview (si nu vei primi nicio garantie) sau o poti lua de la INOWGSM unde vei avea 6 luni de garantie (nu stiu cum este posibil ca producatorul sa nu ofere garantie, insa alti comercianti sa poata oferi).

https://www.inowgsm.ro/......inala.html

Astept funda aia :)

| numelemeu134 a răspuns:

Incearca aplicatia du battery saver

| Bvb_Kida_2001 a răspuns:

Am și eu Allview E2 Living dar nu am probleme cu baterie doar dacă mă joc pe el. Dar dacă nu te joci pe el și se descarcă repede și se încarcă tot repede înseamnă că bateria s-a dus. Cumpără alt telefon. Sau schimbă bateria.