| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview p5 quad cu root si cu un custom room dupa s4, intrebarea mea este cum ii fac overclock la procesor, am incercat mai multe aplicati, dar nu am reusit?

2 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Intra pe xda si căutați modelul sunt custom-uri si tutoriale acolo

| Dumitriu_Cosmin_2000 a răspuns:

Din aplicatiile de pe google play poti doar sa mentii procesorul la o anumita frecventa dar nu recomand deoacere va consuma mult, se incalzeste telefonul si sunt sanse sa cedeze...