| Scurtu_Claudiu_1999 a întrebat:

Am un telefon Allview x1 soul, ce are ca sistem de operare androidul 4.2 jelly bean..si sunt confuz..as vrea sa fac update la kitkat 4.4 pentru ca e mai nou si am auzit ca ar fi mai bun.dar am auzit ca ar fi si niste riscuri care ar face ca telefonul sa nu mai functioneze asa bine, tin sa precizez ca cu 4.2 e totul bine nu am de ce sa ma plang, dar is curio de aces update...Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zarazza a răspuns:

1. Citesti cu multa atentie asta:
http://allview.ro/......1_soul.pdf

2.intri aici:
http://allview.ro/x1-soul.html

Intri la sectiunea de descarcari so ar trebui sa gasesti tot ce scrie la punctul 1. Ai auzit ca exista riscul sa nu mai functioneze asa bine? Total gresit, exista riscul sa nu-ti mai functioneze deloc (se numeste brick). In cele mai multe cazuri, daca citesti cu atentie (in cazul tau la pasul 1) nu are ce sa se intample

2 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

La X1 Soul update-ul de kitkat distruge sunetul, se aude ca in cada - oribil.

| Anghel_Cosmin_1997 a răspuns:

Salut!

Si eu am facut update la kitkat, nu e nici o diferenta.
Se trece doar la ultima versiune de android.
Eu am facut update la un x2 soul si merge totul bine.