| meidfit a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Y 6102 (Dual sim) si initial tastatura de la mesaje arata intr-un fel. L-am tinut in buzunar si s-a deblocat si s-a apasat singur, iar tastatura a devenit mai mica, cu ceva schimbari (inainte aveam ABC in stanga jos, acum am OPT si e putin ciudat, dar m-am "adaptat") Acum iar s-a apasat singur si de fiecare data cand tastez ceva imi sugereaza telefonul mai multe cuvinte si eu vreau sa scriu "intra" si tastez "intra" apoi dupa ce dau space imi apare "intravensko" si tot asa. si trebuie sa ma intorc, sa sterg bucata de cuvant care e in plus. Stie cineva cum imi pot pune din nou tastatura initiala la telefon? (Ma refer la cea care are in stanga jos 123/ABC). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Intra in setari regionale si text.Ai acolo setari tastatura.