| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am un telefon Samsung Galaxy Young GT-S6310 si as vrea sa il ROOT-ez si as vrea sa aflu o metoda buna, am incercat cu:
Framaroot (esuat)
One Click Root (esuat)
+ alte programele (esuat)
Dau funda
Toate cele bune

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Dar nu puteai sa cauti direct pe google?
http://djalo.bugs3.com/Galaxy6310/
descarci odin+recpovery.tar.md5.zip+supersu.zip.
Dupa ce ai descarcat cele 3 fisiere, extragi contonutil arhivei odin.zip pe desktop.
Idem si pentru arhiva recovery. Insa arhiva supersu o lasi intacta(nu dezarhivezi nimic).
Pe telefon, copiaza pe card supersu ala(micro sd). Apoi inchizi telefonul, pui telefonul in downloading(ai tutoriale pe google). De obicei e volum jos+home+power. Din odin, alegi la pda fisierul ala dezarhivat(doar odata) cu recovery.tar.md5. Verifici sa fie detectat telefonul acolo(sa scrie COM ceva in dreatpa sus). Dai start, termina in 5 secunde. Dupa ce termina deschizi telefonul, si il inchizi iar. Dupa, cu telefonul inchis, apesi pe volum sus+home+power pana apare Samsung pe ecran. Cand a aparut Samsung, iei de pe home si power, si tii doar pe volum sus. O sa intre in recovery. De acolo, alegi install zip from sdcard-choose zip si alegi supersu.zip. Dupa ce termina(dureaza 3 secunde) dai back back si reboot(prima). Si asta e tot.