| Mailat_Nelu_1991 a întrebat:

Salut am un telefon Vodafone smart 4 turbo si vreau daca se poate sau daca a gasit careva un cod sectet penyru a marii sunetul

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

1. Deschideti aplicatia de apelare
2. Scrieti codul *#*#3646633#*#*
3. Du-te la tab-ul Hardware testing
4. Apasati pe audio
5. Apasati pe loudspeaker mode
6. Apasati o data pe butonul inapoi pentru a ascunde tastatura
7. Schimbati valoarea la max vol. la 160
8. Apasati pe butonul set de langa valoarea de la max vol.
9. Inchideti tot si bucurati-va de un sunet mai puternic la telefon.
(puteti face acelasi lucru la headset mode pentru volumul in casti si normal mode pentru volumul in timpul apelului)
Asta pentru VDF smart mini, dar tinant cond ca tot un terminal Vodafone este ar putea sa mearga. Revin-o cu un reply acestui raspuns.

Bft!

| Ionut_Dorobantu_1989 a răspuns:

Buna seara manumesc Ionut si am si eu un telefon Vodafone 890N si am tastat codul *#*#3646633#*#*și nu merge de ce