| narcis16 a întrebat:

Salut,as vrea sa-mi cumpar un telefon Allview p7 seon imi puteti spune cat de bun este si daca este o alegere buna?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Nu merita. Vad ca e si oferta de 150 la 650 lei dar nici asa NU merita!
Daca la acea oferta te-ai gandit si tu cea de 650 de pe altex si ai doar acei bani. la banii aia e si Allview E3 Sign ar fi o alegere mult mai buna. are memorie dubla si senzor amprenta e un mare plus.
Am zis NU la Allview P7 Seon deoarece are un ecran OGS e cel mai slab.
Are doar 1GB Ram. In zilele de astazi e exagerat de putin. Daca nu gasesti telefon macar cu 2GB Ram nu il cumpara daca vrei sa il tii sa il folosesti.
Dupa cum am zis Allview E3 Sign e o alegere mult mai buna fiind mult peste performanta lui P7 Seon avand si 8GB in plus memorie stocare.
La pretul de 650 lei nu ti-as putea recomanda nimic second hand decat un iPhone 5 daca gasesti. poate o sa zici ca e mai vechi dar se misca inca foarte bine si ai un plus care chiar conteaza o sa il poti vinde si peste 2-3 ani deoarece e Apple.
Sper ca am fost de ajutor. Bafta

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Allview sunt okei in general acuma depinde de cum ai norocul sa fie bun de la inceput, multe au probleme de fabricatie dar nu toate, per total sunt bune, spor la shopping:
http://bit.ly/1MPA8yY

| Alex1510 a răspuns:

Dimensiuni (cm): 7, 77x15, 7x0, 8
Android v4.4.2 KitKat
Tip SIM:Micro SIM
Memorie interna:8GB
Card maxim: suporta maxim 32GB
Rezolutie camera: spate-8mp fata-2mp
Baterie: 2400 (buna baterie)
nu are un ecran chiar bun
in locul tau mi-as mai strange bani si as lua unul dintre aceste telefoane:
Samsung Galaxy J5-1000 lei
Samsung Galaxy A5-1000 lei
Samsung Galaxy Grand prime-900 lei
LG L90-700 lei
LG Magna 8-800 lei

| DedeDidi04 a răspuns:

Iti spun din propia mea experienta. Telefoanele Allview sunt cele mai proaste. Nu te sfatuiesc sa iti iei.