| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un abonament la internet la Orange. Eu stau la tara. Intrebarea mea este: imi da si router wifi gratis sau trebuie sa-l platesc si pe ala in afara de abonamentul lunar?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, ți-l dă gratis acel router.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In functie de abonamentul ales, poti primi gratuit si router WiFi. De exemplu, primesti router la abonamentele Home pack ( https://www.orange.ro/abonamente/home-pack/index.html ) si Net Duo ( https://www.orange.ro/abonamente/net-duo/index.html ).

Cu prietenie,
Orange Helper.

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru OrangeHelper):

Am fost astazi la un Orange shop si mi-a zis ca internetul e la pachet cu TV. Nu se poate fara TV? Sau la pachet cu un alt abonament la telefon pentru ca as vrea sa-mi iau si un telefon la abonament?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut Roman_Catalin_1994,

In functie de tipul de abonament pe care il alegi este posibil sa ai routerul gratuit sau subventionat, iar taxa se achita doar la inceput, ulterior platindu-se doar abonamentul lunar.

Cu prietenie,
Orange Helper

| I0nuT55 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-l cumperi, sau ti-l da in chirie.
Nu-s prea sigur happy