| AlexBoy88 a întrebat:

Salut, azi m-a sunat doar o data cineva din strainatate cred ca era numar de Germania( incepea cu 00 ) si eu i-am inchis si dupa nu a mai sunat.
Credeti ca poate o fi fost greseala?
Sau era altceva pentru ca nu am pe nimeni in strainatate sa ma sune. Voi ati patit?

Răspuns Câştigător
| rockbluesman a răspuns:

O greseala categorica.Romanii din Germania sunt interesati de starea rudelor lor sau a evenimentelor din tara. Orice numar pe care il tastam si indeplineste criteriile telefonice a tarii apartine deseori unei persoane, deci daca se greseste o singura cifra, persoana se schimba.Nu te ingrijora.
O zi buna.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu 00 toate nr incep care sunt din afara tarii, Germania are cu 0049 sau +49 (in loc de cei 2 de zero e inlocuit cu + )...
Poate fi o greseala sau nu! Cel care are nevoie te va mai suna si poti comunica cu respectivul, pe tine nu te costa nimic, doar pe cel care te suna din strainatate il va taxa roamingul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil a fost o greseala! Sunt mii de oameni din Romania si Moldova care sunt in Germania si suna la rude aici iar uneori cand suna formeaza numarul gresit happy daca te ai suna raspunde succeswinking