| YouJo a întrebat:

Care credeti ca e mai bun : un Samsung galaxy s4, sau un iPhone 5/5s? Voi ce ati alege? Argumentati si de ce big grin dau funda.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am ales deja Samsung pentru ca iphone nu are nici bluetooth nici loc pentru card de memorie (iar ca sa iti iei unul cu memorie mai mare costa), nu poti sa iti descarci muzica gratis (am auzit acum ca ar fi ceva program dar totusi nu stiu), nu are capac la baterie deci daca il scapi in apa nu il poti demonta sa il usuci pe dinauntru..in schimb Samsung are toate aceste functii plus multe altele gen gesturi ale palmii si air control..nu mai zic de ecranul mai mare ..singurul avantaj ar fi ca iphone 5s are deblocare cu amprenta, si iphone dupa parerea mea face poze mai bune. Acum alegerea e a ta

| WarriorCat a răspuns:

Samsung Galaxy S4.
Este mai ieftin decât un iPhone și mai folositor.
iPhonul mi se pare o prostie, e doar...așa pentru ''fițe'' si pentru a provoca gelozie.

| Sarcopt a răspuns:

S4 performanță la bani puțini

| tewutu a răspuns:

Depinde ce vrei:
Apeluri, mesaje, notificari: Iphone
Video, jocuri, functii in plus: Samsung

| LoLa432 a răspuns:

Ambele sunt destul de bune, dar depinde ce caliate vrei sa aiba. S4 are un ecran mai mare dacat Iphone 5/5s.

| Avalyn a răspuns:

Samsung Galaxy S4 este mai bun. pentru ca:
-este mult mai ieftin decat IPhone-ul
-Avand IPhone nu o sa poti trimite sau primii o imagine, melodie, videoclip, etc. prin bluetooth, pentru ca IPhone-ul nu are aceasta functie
-Ecranul de la Samsung este mult mai mare decat cel de la IPhone
-Samsung are o camera de 13MP+camera frontala de 2MP, pe cand IPhone-ul are o camera primara de 8MP+camra frontala de 1.2 MP
-Memoria de la Samsung poate fi marita cu un card de memorie, pe cand la Iphone, daca doresti memorie mai mare trebuie sa platesti mai mult
Parerea mea este ca Samsung S4 este mai bun... Sper ca te-am ajutat!

| MyLife001 a răspuns:

Aş alege Samsungul, deoarece iPhone-ul se poate crăpa pe ambele părţi (ecranul şi spatele), nu are bluetooth şi are ecranul mai mic. În plus, iPhone-ul nu are capac la baterie şi n-ai cum să schimbi bateria în caz că nu mai merge. Acum, alegerea e a ta.

| MyLife001 a răspuns:

Şi în plus, iPhone-ul nu are card de memorie şi dacă vrei să îţi cu memoria mai mare, costă mai mult.