| gGrigore a întrebat:

Salut.
Ce părere aveți despre rootarea telefoanelor?
Acum un an am avut un telefon destul de bun, i-am făcut root cu KingRoot(îmi pare ca așa se numește).am rootat telefon doar pentru jocuri, peste 3-4luni facind update, telefonul nu a vrut să se mai aprindalaughing scria pe ecrand :Android
Lăm dus la reparație,după o săptămână mi-au spus ca mai cum șal repare,și să fiu bucuros ca nu mia explodatlaughing).
Cred ca din cauza ca i-am făcut root s-a stricat.
Acum am alt telefon mai bun, și mă gândesc sa-l rootez, dar mă tem să nu se strice și asta.
Păreri?

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Auci, amice...se scrie "l-am" "să-l" "mi-a". În fine, nu are nici o treabă rootarea cu stricarea telefonului.