| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Samsung S3 Neo isi merita banii? Am inteles ca nu are Gorilla Glass. E un dezavantaj? Semnalul e bun? De ce varianta pe negru e mai scumpa decat cea albastra sau alba? Multumesc!

13 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Samsung Galaxy S3 Neo este o versiune imbunatatita a lui S3. Nu are legatura culoarea cu pretul. Si S3 Neo nu are stratul protector gorilla glass, dar problema poate fi rezolvata cu o folie protectoare de buna calitate.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Ba are legatura. Uita-te si tu, de exemplu pe eMAG. Alege albastru si schimba pe negru sa vezi diferenta.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Varianta pe negru de exemplu este la reducere, si cea pe alb nu este.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Aia e varianta blue.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat un exemplu...

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Un exemplu greșit? big grin

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

In nici un caz.
Ma refeream ca daca tu cauti pe eMAG de exemplu S3 Neo o sa gasesti varianta pe alb, albastru, negru si ce variante or mai fi. Implicit toate au aceeasi suma. Dar eMAG poate da niste oferte, de exemplu eMAG scade pretul la S3 Neo pe varianta albastra cu 100 lei. Asta nu inseamna ca varianta pe albastru este mai slaba decat cea pe alb, sau negru, doar ca este la reducere.

Sper ca te-am ajutat.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru RaduTN):

Ba tu nu intelegi ca asa e la toate magazinele? (cel negru e mai scump)
am fost la un magazin Samsung sa ma uit la preturile la telefoane si am intrebat de s3 ca eram curios sa vad cat mai costa si a spus ca cel neagru e mai scump.

| TheCosmin02 a răspuns:

1. la pretul actual sigur isi merita bani.
2gorilla glass e ca un fel de folie care protejeaza ecranul de zgarieturi si amprente, deci nu, nu e un dezavantaj.
3.cu semnalul sta cam rau
4. si eu mi-am pus intrebarea asta, dc e mai scumpa varianta pe negru
4.

| anonim_4396 explică (pentru TheCosmin02):

De unde știi că sta rău cu semnalul?

| TheCosmin02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca le-am avut acum 1-2ani tot pe negru si tot la fel era mai scump ala negru (acum am s4 si e tot la fel referitor la semnal...)
dar eu cred ca merita sa til iei. uite mai multe megazine: http://www.compari.ro/......232920639/

| TheCosmin02 a răspuns:

Varianta pe negru e mai scumpa ca e mai cumparata ca celelalte (cred...)

| Sanduleac_Natalia_1997 a răspuns:

Buna, eu am S3 Neo decurs de jumatate de an. Pot sa te asigur ca merge ma bine decat S3 (Are fratele). E rezistent, pot confirma, l-am scapat de multe ori jos, pe gresie si nu a patit nimic. Am folie de protectie dar nu si husa din aia buna happy