| CartoonN a întrebat:

Salut,

Cum aflu codoul puk pentru o cartela de cosmote?
Mentionez ca nu stiu numarul de telefon al cartelei. Doar acel cod de pe cartela...

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Ori folosesti variantele scrise pe site-ul lor oficial, ori pur si simplu suni la relatii cu clientii si ceri ajutorul lor.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cum aflu codul Puk pentru cartela mea Telekom Romania Mobil?
Am blocat cartela si am nevoie de codul Puk. Cum il pot afla?

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului tau;
2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita Telekom Romania Mobil a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 7 ("Pentru a afla codul PUK");
3. Prin accesarea contului MyAccount, sectiunea "Contul meu", tab-ul "Cod PUK".
Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK te rugam sa tastezi pe telefon urmatoarea secventa:
**05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#" - SURSA :
https://www.telekom.ro/asistenta/

Toate cele bune.

| CartoonN explică (pentru bursuc001):

Nu-mi stiu nici numarul de telefon.

| CartoonN explică:

| spn29 a răspuns:

Codul PUK era scris pe cartonul din care ai scos cartela. Nu stiu daca exista alta modalitate de a-l gasi.

| CartoonN explică (pentru spn29):

E o cartela veche, nu mai am nimic de la ea. Tot ce am e seria.