| Anonim189 a întrebat:

big grin Am un Nokia e72 si nu ii stiu codul de securitate. Am incercat si faza cu IMEI-ul pe site-uri pentru codul general. am introdus codul >general=eroare. Exista si alta solutie in afara de resoftare. straight face?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca cu metoda descrisă în secţiunea "Resetare parola telefon", de la linkul :
http://nokia-tuning.blogspot.ro/

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Anonim189 explică:

Cu telefonul inchis, apesi in acelasi timp * + 3 + buton apel. Cu ele apasate, apesi si butonul de power.
Telefonul va porni la setarile de fabrica, ca atunci cand e cumparat nou, iar codul default e 12345. (am gasit asta pe un site si a mers 100%. Am postat-o ca sa poata si altii sa isi rezolve problema happy ).