| corhaz a întrebat:

Salut.Daca am un telefon inca in garantie trebuie sa platesc reparatia daca imi este spart touchscreenul? L-am scapat pe jos e crapat si partea de jos nu merge doar de la mijloc in sus.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Da, trebuie să plăteşti chiar dacă e în garanţie. Aia acoperă doar dacă telefonul se dovedeşte a fi prost din fabrică. Adică dacă se strică singur şi fără motiv în timpul garanţiei. Dacă îl scapi pe jos şi-l spargi, dacă îl virusezi instalând tot felul de prostii pe el, garanţia nu acoperă nimic. L-ai spart, îl plăteşti. Că a scăpat din mâinile tale, nu din ale firmei producătoare. Mi se pare şi normal aşa.

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

Salut Gizaz laughing
Fain numele

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa ca plateste reparatiile ai pierdut si garantia

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de loviri/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Evident că da; nu e defect de fabricație!

| neutrino a răspuns:

Da.

| LaLaura a răspuns:

Din pacate garatia nu include si daca il scapi si se sparge displayul.
Garatie include doar probleme de soft, de lucrurile ce tin de telefon, garantia este exclusa cand proprietarul este de vina.
Deci tu o sa platesti reparatia.

| Evolution a răspuns:

Garantia nu acopera stricaciunile cauzate de utilizator, deci da trebuie sa platesti.

| RaduTN a răspuns:

Cel mai bine este sa-l duci la un service deoarece garantia cu acopera asa ceva, si sa le spui sa-ti schimbe displayul, costa in jur de 100-200 roni.

Bafta

| corhaz explică:

Ok mersi tuturor dar cred ca imi iau nou ca ma va costa o caruta de bani displayul

| EneFlavius a răspuns:

Salut! nu cred ca ti-l va repara pe garantie!, (deci, daca platesti tu nu se numeste garantie! ) ca sa ti-l primeasca la garantie, telefonul nu trebuie sa fie zgariat, gen!