| Gabriel_Kosmyn_1999 a întrebat:

Salut, daca bag JailBreak pe Iphone 5s, mai am acces sa mai dau update la ios?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Poti updata ios-ul, insa dupa update nu vei mai avea jailbreak.

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Da' bine-nteles.

| Jipa95 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Am avut eu un iphone 3gs jb-uit si cand i-am dat update la ios i-am busit de tot sistemul de operare. Pana si cei de la service s-au chinuit foarte tare sa-l resofteze, l-au desfacut pentru a-i reseta bios-ul, in loc de merisor aparea un ananas. Deci la un iphone jb-uit, nu se face update daca nu vrei sa-l crapi.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Jipa95):

Se face, dar trebuie un HARD RESET inainte. Daca incerci sa-l faci prin iTunes in timp ce tu ai JB pe el, atunci de asta s-a busit. iTunes a detectat JB-ul, deci piraterie, si ti s-a blocat telefonul, ca deh, Apple vor sa cumperi, nu sa piratezi. In mod normal se poate si prin iTunes simplu, bagi telefonul in DFU MODE inainte si spor la restore. Apoi e clean si poti baga ultima versiune de iOS specific acelui telefon.

Treaba cu ananasul o pot confirma. Am patit-o si eu, si o patesc de fiecare data cand fac jailbreak, si nu numai, telefonului. Dar e in regula. Totul decurge ok cand foloseam redsn0w si fisierul corect de firmware (parca). Si mai era si 3G. iPhone 3G! Il am si acum. Ma impac foarte bine cu el. Pot zice ca e parte din familie.

In concluzie se poate, dar nu de orisicine.

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru miTzuliK93):

Cum se face un hard reset? add skype te rog: cosminstelistul2010