| catalinutzu95 a întrebat:

daca bag la lista de refuzare un numar si mut cartela in alt telefon ma poate suna? telefonul meu nu are aceasta aplicatie si vreau sa bag cartela intr-un telefon cu android si vreau sa stiu daca merge.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Telefoanele fara android au optiunea de blocare a apelurilor in sistemul telefonului. Pentru android va trebui sa instalezi o aplicatie. Exista una free numita call blocker, cea buna e aceea cu o iconita cu un lacat argintiu cu un B mare pe el, fiindca e free si iti permite sa blochezi cate numere vrei.

Deci daca muti cartela pe alt telefon, da va trebui sa cauti call blocker in android market, e simplu de gasit, de instalat si blocat iar numarul in cauza.

Altfel spus blocarea numerelor nu se face in memoria cartelei ci prin sistemul telefonului la telefoanele obisnuite sau cu aplicatii speciale la android. E posibil ca unele telefoane cu android sa aiba deja o aplicatie instalata dar eu n-am auzit.