| Budoiu_Eduard_1990 a întrebat:

De curand am achizitionat un Samsung Galaxy Ace din reteaua Orange.Am incercat sa il trec pe Vodafone, deoarece eu folosesc reteaua aceasta(va intrebati oare de ce l-am luat din Orange; era mai ieftin).
Ma rog...M-am dus cu el la un service pentru a-l trece pe Vodafone.Pe momemt mergea sa trimit apeluri, accepta cartela de Vodafone, dar cand am ajuns acasa am constatat ca nu mai mergea.Nu pot sa sun, nu pot accesa internetul etc.
Ce trebuie sa fac? Ajutati-ma, va rog!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca un factory reset.

Cu telefonul stins tii apasa pe Volume UP + Home + Power si iti intra in recovery iar de acolo alegi factory reset (cu volume + si - umbli in meniu si cu power selectezi) daca dupa asta nu se rezolva nimic te duci la service inapoi.

| Robi1444 a răspuns:

Esti sigur ca ai bagat sim-ul corect?
-||- este decodat telefonul?
In caz de decodezi telefonul la service, fara acordul Orange-ului, pierzi garantia.
Saaaaau, o poti decodat sub perioada contractuala cu 100E sau cand ti-a expirat abonamentul, 50lei.