| DragosBaaws a întrebat:

Salut.De curand am cumparat un Nokia 225 Dual-Sim ce are autonomia de 27 iar cel single-sim are autonomie de 36 de ore. Daca am un singur sim pe Nokia 225 dual sim autonomia ramane 27 de ore sau creste la 36? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| CretAlex a răspuns:

Salut Dragos,
Si eu am tot un Nokia 225 dual sim, il am de 1 luna. L-am folosit jumate de luna cu 2 cartele, dupa care cu 1 cartela. Am observat o crestere semnificativa a autonomiei bateriei cand l-am folosit cu 1 cartela. Nu am calculat in ore cat ma tine bateria cu 1 sim sau cu 2, dar aproximativ cu 2 cartela ma tine 1 zi jumate, iar cu 1 cartela ma tine 2 zile.

1 răspuns:
| dyermaker a răspuns:

Nu are legatura cu tipul SIM-ului. Nokia 225 Dual-Sim are autonomie 27 de ore, indiferent de cat sim-uri pui.