| omulpaiangan a întrebat:

Salut, de ziua mea am primit un iphone 6 plus. Eram fericit la maxim. Astazi am avut sportul la scoala si am primit mingea in picior (in zona buzunarului). Cand am scos telefonul era. nu stiu cum sa va explic. parca indoit. Merge in partea de jos dar in partea de sus nu reactioneaza touchul. Merge sa il repar sau ceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sa fie, cum ai trecut tu de la iphone 4s replica la iphone 6plus in 3 zile.

| Jipa95 a răspuns:

laughing dar ce nu stiai pana acum ca se indoaie? barem nu ai primit un 6 simplu ala se indoaie ceva mai greu. Reparatia nu costa tocmai putin. Merge sa il repari, dar trebuie sa mai astepti. Este un telefon nou aparut pe piata, marea majoritate a service-urilor nu detin piese de schimb.

IPhone 6 plus nu se găsește în România în acest moment și faza cu îndoitul a fost un mit.

| Andreea1923 a răspuns:

Doar daca ii schimbi ecranul. Intreaba persoana de la care ai pimit telefonul daca mai are garantia si sa o duci acolo sa vezi daca i se mai poate face ceva sau daca nu :*

| ZeXcKEReS a răspuns:

Da poate sa fie reparat dul la un service sau vezi daca e in garantie.