| ricaaa a întrebat:

Salut dintre x1 soul mini, LG g2 mini si grand 2 care sa aleg raportat la calitate pret )))gestionatii de ce? happy ))))

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Samsung Galaxy Grand 2.

Ce sa zic. E mare, frumos, carcasa de pe spate e din piele artificiala, ca la note 3, camera e ok, blit puternic, sunet bun, baterie mare. Cine spune ca ecranul e slab e PROST! Unghiurile de vizualizare sunt f bine, la fel ca si densitataea de pixeli, pe scurt nota 10. Pe langa o gramada de plusuri, mentonez cateva minusuri: rama metalica de pe margine arata bine, dar nu stiu daca rezista la lovituri sau daca nu se face mata, in modern combat sau world of tanks ruleaza fara probleme. Zero lag dar in NOVA3 am avut ceva probleme cu fps-ul... Altceva ar mai fi ca uneori trebuie sa astepti 2 secunde pana deschide galeria... Dar asta e vina sistemului de operare unde Samsung si-a bagat mana. Pe de o parte au integrat niste optiuni f tari ( notificare cu blit, sVoice, etc ) dar, asa cumam zis, uneori deschide o aplicatie mai greu.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Grand 2 - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5997&idPhone2=5862

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5997&idPhone2=6077

Toate cele bune.

| AliLina2 a răspuns:

Pff. fara discutii Allview Soul Mini..de ce? Pai nu e scump, camera din fata si din spate se vede oglinda(l-am testat chair eu telefonul), nu cred ca e joc din magazin play pe care sa nu il ruleze bine)deci nu are lag, bateria o are de 3000 de miliamperi..la Galaxy vezi aceleasi procesoare mereu si mereu. quad core tactat la 1, 2 GHz si unii se mai mira ca telefonul are lag..Camera nu e asa buna ca la Soul Mini, ce e bun la Galaxy Grand e bateria de 2600 care te tine ceva timp.iar G2 Mini e bunicel.

| user13579 a răspuns:

Si eu tot pe Samsung as merge. Allview face telefoane slabe, foarte multi se plang de ele, iar LG G2 mini nu prea ma incanta (nu imi plac variantele "mini" ale telefoanelor). Daca iti perminte bugetul, mai pluseaza putin pentru un Samsung Galaxy s4 Value Edition (e posibil sa mai taie putin din pret cand va intra in forta S6-le).

| ricaaa explică:

Deci are lag? Asphalt 8 merge? happy

| ricaaa explică:

Are lag sau uneori? Merge asphalt 8?