| nutuxcristian a întrebat:

Exista vreo aplicatie in App Store pentru deblocarea ecranului pe baza amprentei pentru iPhone 4S? Sau orice aplicatie cu amprenta de deblocare,spre exemplu cand intru in FaceBook, GMail, Twitter etc.? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Devii a răspuns:

Amprenta de deblocare se gaseste doar de la iphone 5s incolo, adica 5s, 6 si 6 plus, si se numeste ID Touch. Ca sa ai parola pe anumite aplicatii poti cauta pe app store unele aplicatii. Daca ai Cydia instalat pe iphone poti cauta acolo. S-ar putea sa gasesti un program cu care sa pui id touch si pentru 4s, dar nu e garantat ca va functiona.

15 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Nu cred ca gasesti pentru modelul asta sunt tot felul de aplicatii dar sunt numai asa facute.

| Wenttmann a răspuns:

Doar 5s si 6 are asa ceva

| Bitza98COD a răspuns:

Doamne ce copil tu gandesti ma ai 5 ani cum dracu prin amprenta daca telefonul nu are senzori nu e echipat cu asa ceva e imposibil doamne ce copii pot exista pe planeta asta

| nutuxcristian explică (pentru Bitza98COD):

Prietene,exista aplicatii cu amprenta pe touchscreen, nu numai prin senzorul Touch ID de pe butonul Home. Eu intreb asta fiindca nu stiu cum se numesc acele aplicatii. Daca nu stii, stai linistit si du-te la somn.

| Bitza98COD a răspuns (pentru nutuxcristian):

E imposibil asa ceva tu nu intelegi ca daca telefonul nu e echipat cu asa ceva nu exista doamnee ce copil nu are cum explica tu cum citeste amprenta fara senzori speciali si intreaba pe vine vrei tu

| nutuxcristian explică (pentru Bitza98COD):

Pff. Mergi si ia o gura de aer sau citeste comentariile celor de mai sus, care au inteles intrebarea. Eu vorbesc de amprenta pe ecran, nu pe buton.

| Bitza98COD a răspuns (pentru nutuxcristian):

Da pe ecran cum face ca citeasca amprenta daca telefonul nu are acei senzori necesari pentru citirea amprentei intreaba tu pe TPU si vezi

| nutuxcristian explică (pentru Bitza98COD):

Touchscreen-ul este o platforma directa cu amprenta, ceea ce inseamna ca se poate detecta amprenta foarte usor. Insa asta cu ajutorul unor aplicatii.

| Bitza98COD a răspuns (pentru nutuxcristian):

OMG touchscreenul este doar prin atingere nu are legatura cu amprenta uitete la galaxy s5 ala are amprenga pe touch uitete la specificatii zice ca are amprenta pe cand la celelalte nu zice doamne cum pot gandi unii copii de 5 ani

| Bitza98COD a răspuns (pentru nutuxcristian):

Din pacate nu exista. Pentru detectarea amprentei exista un dispozitiv special care nu poate fi copiat de un simplu touch-screen. Uite ce a zis flyman asa este gandeste si tu putin

| nutuxcristian explică (pentru Bitza98COD):

Flyman a dat un raspuns eligibil si total coerent, fata de tine care scrii dezastruos, cu greseli constante de scriere.

| Bitza98COD a răspuns (pentru nutuxcristian):

Prietene eu sunt pe un telefon si nu stau sa ma mai corectez sau sa pun cratima liniute virgulite din astea si eu iti zic ceva tu raspunzi altceva tembelule

| nutuxcristian explică (pentru Bitza98COD):

Si nu se zice "uitete" cum ai scris tu in mesajul anterior, indiferent daca esti pe telefon sau nu, trebuia sa ai la cunostinta ca se scrie cu " a" nu cu "e " -> uita-te, sau, daca nu poti pune cratima, poftim : "uitate"

| Flyman1 a răspuns:

Din pacate nu exista. Pentru detectarea amprentei exista un dispozitiv special care nu poate fi copiat de un simplu touch-screen.

| Alexx_Nigrila_1998 a răspuns:

Ieste o aplicatie dar merge cu IOS 8 With Bio asa se numeste, nu stiu daca osati mearga sau depinde daca ai IOS 8