| Vi1rus a întrebat:

Salut, HTC 616 va face update la o alta versiune de android?

8 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,din pacate nu se stie cand ii vor baga android 4.4 KitKat, iar android 5.0 Lollipop nu se stie nici la anul daca for baga upgradare pentru telefonul tau. Uite mai jos o lista cu telefoanele care vor primi android 4.4 KitKat, HTC e un pic mai jos de Samsung in articolul urmator:
http://androidadvices.com/......re-update/

| Vi1rus explică (pentru AliLina2):

New Desire series phones launched in 2013, al meu e tot din 2013 inseamna ca voi primi 4.4?

| AliLina2 a răspuns:

Dupa cum vezi in link, la HTC spune ca au mai primit upgrade la android 4.4 KitKat noile serii de telefoanele HTC fabricate in anul 2013, al tau a fost fabricat in luna Mai a anului 2014.

| Vi1rus explică (pentru AliLina2):

Inseamna ca eu nu primesc 4.4 da?

| AliLina2 a răspuns:

Din pacate nu momentan.dar anul asta ar trebui sa bage macar 4.3

| Vi1rus explică (pentru AliLina2):

E mai bun ca 4.2?

| AliLina2 a răspuns:

Sa iti spun singer, nu prea se simte diferenta..am avut eu o tableta Asus Fonepad 7 FE 170CG(sau prescurtat KO12)si avea din fabrica android 4.3 si nu se simte diferenta.

| Altadata a răspuns:

Salut.
Am citit ca a facut in martie update la android 4.4 kitkat acum nu stiu de ce nu ai primit si tu update.