| VlaDtz99 a întrebat:

In urma cu cativa ani mi-am cumparat un iPhone 4s codat si i-am pus gevey. Avea(si inca are) ultima versiune de ios6, ios7 nu iesise inca. Credeti ca pot face update la ios7 si sa functioneze gevey-ul sau trebuie sa cumpar alt r-sim sau gevey?

3 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Nu poti face uptade. Daca vrei alt update iti trebuie alt telefon.

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, poti sa faci update-ul, eu il am pe ultimul, fiind 9 parca. nu stiu exact dar il fac cum apare.

| TMAIGL a răspuns:

Nu, nu va functiona. Si eu am avut gevey si cand am facut actualizare l-am dat d***, si a trebuit sa imi cumpar altul. Si te sfatuiesc sa nu faci actualizare daca ai 4s pentru ca se misca in reluare.
Si nu cred ca mai poti trece pe IOS 7 iti face actualizare la 9.2.1 pentru ca nu mai au ssh-urie semnate cei de la Apple sa faci downgrade la Ios 7 sau 8