| Valentyn22 a întrebat:

Salut, incerc sa fac update la android pe un telefon meh (Prestigio pap4040 duo) dar dau mereu de eroarea asta "E:No signature
E:Verification failed
Installation aborted."

Probabil am luat bine update-ul sau probabil nu laughing putin ajutor cu eroarea sau vreun link cu update-ul bun.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| mariusmac85 a răspuns:

Hristos S-a Inaltat! Buna seara!
Asta e marca de telefon romanesc, nu cred ca exista update pentru acest tip de telefon, decat de pe site-ul lor al producatorului, precum are si Alllview altfel nu merge, am incercat eu cu Allview a4you de m-a luat durerea de cap
Ai luat exact ROM pentru acest model de telefon sau doar incerci variante de la alte modele de telefon?
Mereu arata acele erori cand nu este Rom-ul compatibil cu dispozitivul tau de telefon,aceasta marca este mica,nu e recunoscuta mondial ca Cyanogen Mod sau altii care creaza Custom Roms sa creeze Rom-uri pentru acest model de telefon,nu isi bat capul decat pentru modele de la Samsung,Lg,Nokia(sunt unele si pe sistem de operare android),Sony(Sony Ericcson),Acer,Asus,HTC etc branduri cu sonoritate mondiala,nu Allview,Eboda,Serious,Prestigio, Utok, Evolio sau alte brand-uri romanesti decat pentru unele modele de la aceste brand-uri de telefoane smartphone, unele cu performante mari
Eu m-am lasat batut, n-am mai incercat
De rootat il ai rootat? ai Recovery custom pe el? ce Rom ai incercat?
Daca nu te descurci, contacteaza-ma pe privat
Sper ca am putut sa te ajut
O seara binecuvantata sa ai
Marius