| alexcs123 a întrebat:

La android care credeti ca e mai bun? Art sau Dalvik? Care e mai bun la performanta in jocuri si care are o autonomie mai buna?

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Cu siguranta ART. Surclaseaza Dalvikul. Ai mai jos un link prin care te poti convinge de spusele mele.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1BesOlQb8c

| alexcs123 explică (pentru miTzuliK93):

Deci cu daca utilizezi ART telefonul va merge mai bine si va tine bateria mai mult?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru alexcs123):

La prima intrebare raspunsul e, dupa cum ai vazut si in video, da! La a doua intrebare raspunsul e acelasi. Un alt dezavantaj pe care mi-l amintesc e ca ART e inca in stadii de teste, si nu este optimizat pe toate device-urile.

Dar a trecut ceva timp, si cred ca Android a facut acest pas. Cu alte cuvinte, ca sa-ti spun in niste termeni mai uzuali internetului: ART > Dalvik!

| alexcs123 explică (pentru miTzuliK93):

Dar am vazut ca in anumite aplicatii Dalvik se incarca mai repede.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru alexcs123):

Exista si exceptii, dar testele intre cele 2 se fac per total, nu particularizand. De asta am si zis ca ART e, probabil, inca in stadiu BETA.

| alexcs123 explică (pentru miTzuliK93):

Ok.Ms!