| alexenderu2104 a întrebat:

Salut lume!
as vrea sa va pun si eu intrebarea asta:
cum pot intra in Sony xperia z daca e blocat cu model adica iti apare pe ecran bulinele alea si tu sa faci un desen sa le deblochezi si am uitat modelul...:/ ce ma fac cu cont de google nu merge va rog ajutati-ma muult ca am fostpe la toate astea de telefoane si l-am dus si la Sony Bucuresti degeaba ce fac? si nici cartela cu semnal nu merge! nici n-are imei

6 răspunsuri:
| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Nu merge sa-ti pui contul google fiindca nu ai nici o conexiune de date activa ca sa mearga
Ai putea sa te duci la un service GSM si sa ti-l resofteze

| alexenderu2104 explică (pentru Olaru_Catalin_1998):

Am traficul de date activat dar nu am semnal e pe x! ce fac?

| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Incearca sa te duci la un service gsm

| alexenderu2104 explică (pentru Olaru_Catalin_1998):

Am fost si zice ca nu stie! si l-am dus peste tot! si cu power+vol up nu mg.nu apare nimic

| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Nu stiu
Zici ca ai incercat cand e inchis sa apesi pe toate butoanele fizice in acelasi timp.
Daca nu stiu nici cei de la service atunci nu stiu.

| Doni_Ignat_1917 a răspuns:

Ai nevoie de a efectua un (hard-reset) mergi mai bine la o reparatie GSM sa-ti rdeblocheze fara a pierde datele din telefon! big grin funda?