| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un telefon nou, pana acum am avut un Nokia 5800XpressMusic, si am fost foarte multumit de el, insa s-a cam invechit, si trebuie sa ma actualizez si eu cu tehnologia. Ma uit in jur si vad ca majoritatea aleg Samsung, S4 in special. Eu unu am auzit ca un HTC One ii mai bun. Deci nu stiu ce sa aleg, Intre HTC One M8 mini si Samsung S4. M-ar interesa cel mai mult sa ma tina bateria, si sa nu se strice usor.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre cele 3 modele, eu aş alege HTC One M8, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Dacă îl excludem pe HTC One M8, atunci aş alege Samsung Galaxy S4...

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,la autonomie, S4 tine un pic mai mult,adica daca te joci, mai asculti muzica si vorbesti(in mod regulat, nu ca disperatul(nu e vorba de tine, spun asa in general), S4 te va tine in jur de 65 ore pe cand HTC 50 de ore, in stand by HTC tine mult mai mult, aproximativ 556 de ore in reteaua 3G, iar S4 doar 370 de ore in 3G, iar la vorbire, S4 tine cu aproximativ o ora mai mult,(17 ore)iar HTC-ul 16 ore si 10 minute.
La capitolul rezistenta, S4 este clar mai bun,rezista la socuri, trante, apa, nisip, etc(au facut chinezii un test).

| aninominatus a răspuns:

Daca nu ai inteles de la respectiv, HTC One M8.