| ac3r a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un cod de deblocare pentru Samsung GT-E2121, blocat in reteau Orange?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă, atunci când ai cumpărat telefonul, l-ai plătit integral ( deci, NU a fost cu preţ redus/subvenţionat ), atunci mergi cu el + factura + actul de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Dacă, în schimb, l-ai cumpărat "la ofertă" ( cu preţ redus ) sau în rate ( achitate lunar + abonament ), atunci va trebui să plăteşti decodarea.

Vezi detalii la linkul :
http://www.djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......or-in.html

http://www.orange.ro/......a/iq/29161

https://www.vodafone.ro/......UNTRY%3Dro

Sau, îl poţi duce la ORICE Service pentru decodare, dar TREBUIE să plăteşti contravaloarea :(

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la magazin la Orange și ți-l decodează ei.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu exista un cod universal, trebuie sa iei un program care iti genereaza un cod in functie de ce IMEI ai... De fapt sunt si niste coduri universale care functioneaza pe aceste telefoane low-cost de la Samsung, dar ele rezolva problema partial(daca ti se inchide telefonul, redevine blocat si trebuie sa introduci din nou acel cod), stiu ca am gasit pe google, l-am folosit acum doi ani pe un telefon asemanator, dar nu mai gasesc acum, mai cauta si tu.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti decoda telefonul din contul online Orange, din sectiunea "Service telefoane" sau in orice magazin Orange, impreuna cu factura de achizitie.

O zi buna,
Orange Helper

| Infraverde a răspuns:

Te sfatuiesc sa duci telefonul la un shop specializat, unde sa ti-l poata debloca.

| I0nuT55 a răspuns:

Daca ar fi asa usor, cei de la service cu ce ar mai traii laughing

| RaaTool a răspuns:

Salut, se poate debloca, uite un tutorial despre cum poti debloca de retea oricec Samsung.
http://raatool.blogspot.ro/2015/10/deblocare-retea-pentru-telefoanele.html

Atentie, trebuie sa ai telefonul rootat!