| CorneaRaul a întrebat:

Mi-am cumparat in urma cu cateva zile un Samsung Galaxy S5... dar am o singura problema, nu stiu cum sa-i dau sa se focalizeze automat... imi scoate pozele in ceata.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai... asta e focalizarea automata. Focalizarea manuala era daca trebuia sa invarti obiectivul la camera ca sa focalizeze. Dar vezi in setari in setari, c a trebuie sa abiba focalizare inainte de captura. Pana atunci, foloseste touch-focus-ul.