| DaniCris11 a întrebat:

Mi-am luat un Huawei P8 Lite acum cateva luni.
Pana acum nu a fost o problema prea mare, dar a inceput sa ma streseze treaba asta.

1.Deci, filmez ceva cu camera frontala sau cea principala, iar cand ma uit peste filmare, se aude un ticait care acopera putin sunetul din filmare.
2. Cand sun sau sunt sunat de cineva, uneori mi se intampla sa aud acea persoana intrerupt sau se aud zgomote peste. Si nu e de la semnal sau ceva.

De la ce poate fi? Sa-l trimit in garantie?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti o copie dupa acte (garantie si factura) si dupa contacte (recomand: Keep Contacts). Il golesti de poze si altele. Garantia o pui in original in cutia lui si factura in copie. Celelate le pastrezi tu. In cutie sa fie toate accesoriile. Iei legatura cu firma de service de pe garantie sa-ti trimita ei serviciul de curierat rapid pentru ca plata este la ei (sa nu uiti sa-i spui curierului ca ei platesc) si pentru ca, poate, trebuie completat un formular ceva. Bagi o o hartie cu adresa ta si numarul de telefon in cutie si cu descrierea defectului si bagi cutia intr-o punga de plastic si o sigilezi cu scotch si astepti curierul El te va suna.

| Pool77 a răspuns (pentru Salontanul):

La ce atat scotch? laughing)))))))
Pui garantia, telefonul si accesoriile in cutia originala vine curierul si ti-l duce, nu fura stai calm caci risca prea mult. happy

| Salontanul a răspuns (pentru Pool77):

Razi degeaba. Tu nu poti dovedi ca ai pus ceva in cutie. O masura de precautie in plus nu strica. Numai ca voi tinerii sunteti superficiali.

| Pool77 a răspuns (pentru Salontanul):

Firma Allview este una neserioasa, esti de acord?
Am trimis in service mai multe telefoane de la ei, A6 quad parca al tatalui meu fara nici un scotch nimic, Allview X2 soul al vecinei fara nici o protectie si ambele au ajuns perfect.
Atunci crezi ca o firma serioasa Samsung, se risca cu firme mici?

| Salontanul a răspuns (pentru Pool77):

Se poate! Eu am trimis un telefon doar. Al sotiei mele merge de peste 2 ani si n-are nimic. Al meu a avut o problema de soft si l-au facut cam greut ( e adevarat) dar l-au facut. A trebuit sa-l trimit a doua oara.