| Cena07 a întrebat:

Pe 19 decembrie mi-am facut un abonament la Telekom de 15 Euro (67.5 lei), iar pe data de 25 decembrie mi s-a emis prima factura in valoare de 80 lei. De ce dupa o saptamana venit atat de mult?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca cei 15 euro erau probabil fara TVA

| darrio2007 a răspuns:

Asa vine prima factura.Retroactiv.Nu iti va veni pe ultima luna din abonament.Mie mi-a venit dupa 3 zile.In alta retea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In prima factura este pusa valoarea abonamentului pentru luna decembrie (numai perioada ramasa nu toata luna) si abonamentul pe ianuarie deaorece potrivit legii abonamentul se plateste anticipat si consumul se plateste in luna urmatoare efectuarii. La tine fiind prima factura ai platit 2 abonamente. In ianuarie iti va veni numai abonamentul pe februarie si consumul pe decembrie (daca depasesti limita impusa de abonament).

| Luca_Adina_1994 a răspuns:

Ai facut cost suplimentar de cativa euro k si mie mi s-a intamplat. Funda? big grin

| Lorena1814 a răspuns:

Incearca sa suni la telekom si sa vb cu ei