| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, peste cateva zile o sa imi iau un Iphone 4s si vreau sa stiu ce trebuie sa verific prima oara, cand ma intalnesc cu vanzatorul sa testez telefonul. Cine are iphone ar trebui sa stie care cum e. Deci cam ce trebuie sa verific in afara de chestiile de baza gen difuzor, camera, wifi, date. Cum verific daca are sau nu cont icloud? Si daca intampin probleme cu telefonul dupa ce cumpar telefonul, si vanzatorul nu imi mai raspunde, pot sa merg la politie? Sau ce e de facut in cazul asta.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Sfatul meu personal este sa nu cumperi iphone 4s. Pur si simplu este prea vechi, are doar 3g (nu a aflat de 4g). In plus nu mai sunt actualizari pentru el la sistemul de operare care o sa iti mearga oricum cam greoi.

| Cedry2k8 explică (pentru cristimihailov):

Are ultimul update, 9.2 si se zvoneste ca inca va mai primi update-uri! Cu icloud-ul? Cum imi dau seama daca are sau nu are icloud? Si se poate scoate acest cont de icloud?

| cristimihailov a răspuns:

9.3 e in beta. Si are multiuser teoretic...