| CruceruAlexandru a întrebat:

Puteti sa imi spuneti de ce cand vorbesc la telefon mi se stinge ecranul si nu mai porneste?

13 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Folosesti vreo husa? ele sunt setate ca atunci cand este la ureche sa nu atingi ecranul sa nu apelezi ceva.sa gresesti

| CruceruAlexandru explică (pentru octav005):

Da am o husa din silicon dar nu acopera si ecranul.decat spatele si pe margini.
Nu mergea din cauza ca folia de sticla acopera si senzorul acela ca cei care au facut folia nu au decupat si acolo unde era senzorul!

| n1445 a răspuns:

Pentru ca ai un senzor facut anume pentru asa ceva ca sa eviti mici incidente. De exemplu sa inchizi din greseala cu urechea sau sa il pui pe difuzor etc.

| CruceruAlexandru explică (pentru n1445):

Stiu ca trebuie sa se stinga dar dupa ce termin de vorbit la telefon nu mai mi se aprinde? ati inteles?
ca stiam si eu ca trebuie sa s stinga cand vorbesc la el sa nu apas pe ceva dar dupa ce il iau de la ureche nu mi se mai aprinde!

| n1445 a răspuns (pentru CruceruAlexandru):

Si mie mi se intampla asta uneori dar nu i-am acordat prea multa importanta, tot timpul apasam pe butoane sa se aprinda.

| CruceruAlexandru explică (pentru n1445):

Ai folie de sticla aplicata pe telefon?
Poate acopera senzorul!

| n1445 a răspuns (pentru CruceruAlexandru):

Am folie normala, nu il acopera

| Paulvasile10 a răspuns:

Pai,asa sunt setate toate telefoanele, sa stea stinse cat timp vorbesti, se aprind doar cand ai contact vizual cu telefonul, ca sa nu apesi aiurea cu urechea

| CruceruAlexandru explică (pentru Paulvasile10):

Stiu dar dupa de se stinge dupa ce il iau de la ureche nu se mai aprinde!

| CruceruAlexandru explică (pentru Paulvasile10):

Situ dar vreau sa zic ca dupa ce il iau de la ureche nu se mai aprinde si sta stins!

Răspuns utilizator avertizat
| CruceruAlexandru explică:

Dupa ce il iau de la ureche nu mai porneste la loc!

| CruceruAlexandru explică:

Am gasit din ce cauza nu mergea!
folia de sticla acoperea senzorul de proximitate!
Multumesc!