| gabby1999 a întrebat:

Salut, sa va spun problema mea, sa incepem : Am un telefon HUAWEI Ascend y210d,este nou pentru ca l-am luat la abonament.Problema este ca vreau sa bag si eu jocuri pe el si nu merge... adica merge sa bag jocul si sa-l instalez dar cand intru in el sta 2 sec dupa care iese din tot la ecranul principal si nu mai face nimic.
P.S : am ram 256, orice joc mai mare de 5 mb face chestia asta si vreau o solutie sau sa imi spune-i daca iau CarsSD mai mare sa zicem... 4 gb, atunci tell va merge mai bine?

4 răspunsuri:
| Emy1932 a răspuns:

Sincer sa fiu ai memoria ram cam mica, asta ar trebui sa fie principala problema, nu cred ca o rezolvi daca iei card de memorie, mai este un aspect trebuie sa ai placa video cat de cat buna, si mai ales rami.

| gabby1999 explică (pentru Emy1932):

Da stiu ca memoria ram e mica dar cum pot sa rezolv?

| aBsoLute a răspuns:

Depinde depe ce ai descarcat jocul.
Incearca sa descarci depe "magazin play" o sa trebuieasca sa-ti faci cont dar este foarte simplu!

| gabby1999 explică (pentru aBsoLute):

De acolo descarc.