| GangsterQuinn a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare destul de "prosteasca" dar nah...
Exista cartele micro sim Orange? Cineva mi-a spus ca nu se gasesc micro sim in reteaua Orange. La mine in sat sigur nu gasesc, de asta intreb ca sa stiu daca sa merg in oras la Orange...
Am incercat o cartela taiata dar nu a mers in telefonul meu, desi in alt telefon merge si am incercat una de la Vodafone micro sim si aia merge...o.O. Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Ioana2110 a răspuns:

Exista. Eu am. Du-te cu telefonul la un magazin Orange daca ai in sat. Daca nu, incearca sa te duci in alta parte.
+exista si nano sim, care sunt si mai mici decat cele micro.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general ar trebui toate magazinele de telefoane sa aiba micro simuri. Incearca alt magazin, daca cel din satul tau nu are, cu siguranta gasesti!

| CuriousStuff a răspuns:

Da, este si micro sim si nano sim. Mai nou iti dau doar nano simuri cu adaptor pentru micro si sim normal in asa fel incat daca iti schimbi telefonul nu trebuie sa-ti schimbi mereu cartela. Daca ai abonament poti sa tii-o schimbi gratis de cate ori vrei. Daca esti pe prepay nu costa nimic o data pe an, daca vrei de mi multe ori costa vreo 3-5 euro.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Normal că există. Du-te la Orange Shop, acolo ți-l poate tăia sau îți poate da unul nou.

| IoanaIonuca a răspuns:

Exista Micro Sim. Ori iti dau ei direct asa micuta, ori mergi la ceva service si ti-o taie ei (mie mi-au luat 5 lei) desi cum ai spus si tu, exista riscul sa nu-ti mai mearga dupa.

| Xdenis2004X a răspuns:

Cauta la Malluri in orase, poate gasesti ceva si tu pe acolo, sunt din astea in ziua de azi si cu calculatoare, cu telefoane si cartele sim de ce marime iti doresti