| Ionut_Laurentiu_1995 a întrebat:

Salut,surorii mele i s-a stricat telefonul un Allview p6life nu ii mai merge display-ul se aprinde si ramane asaa in ret se aude la fel dar ecranul ramane alb-gri credeti ca ii s-a dus display-ul? daca da cam cat ar costauo sa il schimbe? merci anticipat+funda

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Da,i s-a stricat dispaly-ul. Poate a udat telefonul sau l-a scapat pe jos? Oricum, te costa cam mult sa-i schimbi dispaly-ul. tin minte cand i-am schimbat eu diplay-ul la tableta mea m-a costat aproape cat tableta :/

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, este defect display-ul.

Un display + touchscreen costă în jur de 300 lei, vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/componente-gsm/q-display-allview-p6-life

http://www.protableta.ro/......-life.html

Iar manopera mai costă în jur de 50-100 lei...
Deci, per total, costă cam 400 lei :(

Toate cele bune!

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru bursuc001):

Nu stiu ce a avut dar acum merge bine

| bursuc001 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

Atunci, probabil este vorba de un contact ( care, uneori, nu se face corect )...

| bogdan12321132231 a răspuns:

Vreo 200 de lei ar costa sa il schimbe.