| Kampion a întrebat:

Telefonul meu Nokia Lumia 520 mi-a gasit o actualizare noua, doar ca nu sunt sigur, in aceea actualizare e wp 8.1 sau wp 8.1 preview, sau mai rau windows 10. Ce windows e in actualizare aceea?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de Windows Mobile 8.1, alias Lumia Denim v. 3058. 50000. 14xx. 00xx, alias Windows Mobile v. 8.10. 14219.341!

Vezi detalii despre update la linkul oficial :
http://www.microsoft.com/......areupdate/

http://www.microsoft.com/......ia520/faq/

Toate cele bune.

| Kampion explică:

Daca dau update pierd ceva?

| user13579 a răspuns (pentru Kampion):

Pierzi fluiditatea telefonului. Am avut si eu 520, si cand l-am updatat la 8.1 a inceput sa aiba lag, sa se blocheze. In schimb, am castigat un action center (bara aceea pe care o dai de sus ca sa pornesti netul) si o aplicatie un pic mai buna pentru camera, in rest nimic.
Nu iti recomand update-ul, deoarece aduce prea putine chestii in plus, ca sa merite sa ai apoi un telefon greoi, care raspunde greu la comenzi si se blocheaza...

| Kampion explică (pentru user13579):

Mie imi merge foarte bine, i-am dat update, ce vrei de la 512 mb ram?

| AndreiSerban1993 a răspuns:

Tu ai acum WP 8. Nokia a gasit actualizare pentru a pregati dispozitivul sa actualizeze la WP 8.1. Si o sa mai ai o actualizare in afara de aceasta, WP 8.1 insusi