| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Acum 3 săptămâni mi-am cumpărat de la Vodafone un Samsung Galaxy Note 4. Problema e ca în ultima perioada mcrofonul telefonului îmi face figuri. În convorbirile telefonice cei de la capătul celălalt se plâng de niște foşnituri ciudate. Am verificat și eu și este adevărat. Am mers mai departe cu verificarile și am constatat ca microfonul nu mai înregistrează nimic! Doar niște paraziți care foşnesc în truna! Același lucru se întâmplă și cand filmez! Pot sa urlu ca nu înregistrează nimic! În situația asta pot beneficia de un alt telefon nou? Totuși am dat pe el 2450 lei. Care sunt drepturile mele? Dacă mă duc la Vodafone sigur mi-l trimite la București. Eu nu vreau un telefon reparat! Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Asta e procedura la ei. Dă-l la garanţie să nu fie o problemă şi mai mare ulterior (de fapt la un telefon ce să fie mai naşpa ca microfonul defect, blocat?)