| Sergiu44227 a întrebat:

Acum cateva zile am dat o resetare din fabrica la smartphonul meu, dupa ce l-am aprins, nu m-a lasat sa ma conectez la google, m-am hotarat sa fac upgrade la android, de la 4.1.1 am trecut la 4.4.4 cu cyanogenmod,bineinteles. Apoi,am inceput sa imi descarc aplicatile pe care le aveam eu,unele le-am descarcat usor dar altele nu erau gratuite,atunci mi-am root-at telu si am instalat orice aplicatie,dar de data asta cand l-am root-at nu am mai folosit pc-ul,am instalat SuperSU si am avut root instant,nu credeam ca exista riscuri la root daca nu am folosit pc-ul,dar m-am inselat,ieri l-am pus la incarcat si l-am lasat asa,dupa ce s-a incarcat l-am pornit si dintrodata tot ecranul s-a facut albastu,am cautat pe net si am aflat ca e de la root, am incercat sa intru in recovery si nu m-a lasat, iarasi ecranul albastru, daca stiti sa rezolvati problema spuneti repede va rog! Dau funda la cel care imi explica cum sa rezolv problema si functioneaza, nu imi pasa daca pierd ceva din el.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Incearca cu asta:

http://www.allpcsuite.com/huawei-mobile-pc-suite-free-download/

apoi vezi daca poti intra in tel.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Unica solutie este aceea de a merge cu el la un centru de resoftări si il vor face acolo, doar ei au personal calificat si scule performante să il repare. Iar reparatia nu ar trebui să te coste m ai mult de 100 lei.

| Sergiu44227 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am incercat si asta si m-au spus ca nu ii lasa sa intre in soft sa il schimbe.

| Sergiu44227 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oare daca il duc la garantie, poate imi da altul, daca nu reusec sa il repare.

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Odata root-at ai pierdut garantia sad

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Dar daca nu isi dau seama ca e rootat?

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

big grin Noroc, poti macar sa sperithumbs up

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Am rezolvat eu,am intrat pe siteul de la Huawei, am selectat telu, am descarcat firewallu, l-am bagat pe card, l-am pornit si am mers

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Pai spunea-i ca, citez:"Nu il vede, dar se aude ca s-a conectat."
Oricum felicitariwinking

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Am facut-o cu un cititor de carduri.Nu cu telefonul.

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Nu toti au cititoare si de multe ori chiar daca le au nu stiu cum sa le foloseasca!

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Ok,multumesc oricum caci ai incercat sa ma ajuti, preimesti din partea mea funda, pentru ca mi-ai dat idei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi dacă m ai este in garantie, mergi cu el la garantie, dar nu te astepta să il facă gratis, deoarece problemele nu au apărut din fabrică, ci că ai umblat tu la el.

| stlucian a răspuns:

Ce telefon?

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Huawei Ascend G510!

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Hard reset ai incercat? Warning! All data will be lost!

http://factory-reset.blogspot.ro/2013/07/huawei-ascend-g510-hard-reset.html

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Nu merge, din nou ecranul albastru, cred ca e brickuit dar nu stiu cum sa repar brickul!

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Il poti conecta la PC? PC-ul il vede?

| Sergiu44227 explică (pentru stlucian):

Nu il vede, dar se aude ca s-a conectat.

| stlucian a răspuns (pentru Sergiu44227):

Incearca cu asta:

http://www.allpcsuite.com/huawei-mobile-pc-suite-free-download/

apoi vezi daca poti intra in tel.