| AlexSapphirefull a întrebat:

Aici apelez la cei ce au cunostinte in device-urile ce ruleaza android si in software-ul android!
Am un Huawei g510, il am cam de un an si vreau sa spun ca imi place design-ul, dar rom-ul stock pe care il are pur si simplu este PRAF, am gasit rom carbon 4.2.2 stabil, am tool de root-are, de deblocare a bootloader-ului, am custom recovery (clockworkmod), totul gata de flashuire!
Problema mea este ca telefonul este luat la abonament la Vodafone, si este codat pe Vodafone. Este posibil sa schimb android-ul daca nu este decodat?, Daca da dupa ce fashuiesc noul rom-ul ramane codat in retea?, sau dupa flashuirea noului rom se decodeaza?

Va rog mult ajutati-ma cu un raspuns!

Răspuns Câştigător
| Mercorea_Petrica_1995_Sto3 a răspuns:

Se decodeaza si pierzi garantia.