| Neata_Marius_1994 a întrebat:

am cumparat un iphone 5s nou si cand l-am pornit nu avea baterie deloc trebuia sa il bag la incarcat sa pot sa il folosesc toate telefoanele care le-am cumparat aveau cel putin40% baterie asta nu a avut deloc, e ceva normal? si nu mi se pare nici o diferenta la muzica intre 5s si g2 mini nici macar la casti speram ca 5s sa se auda mai tare credeti ca are vreo problema telefonul?

13 răspunsuri:
| Dem0N a răspuns:

Probabil a fost un produs de pe raoin cel pe care l-ai luat tu. Si din aceasta cauza era descarcat. Apoi sonorul la iphone a fost mereu incet. Daca chiar simti ca e ceva in neregula. Il poti trimite la un control. L-ai luat de curand deci presupun ca e inca in garantie big grin.

| Neata_Marius_1994 explică (pentru Dem0N):

Cum naiba de pe raion daca erea cutia sigilata? toata lumea zice ca placa audio la iphone 5s e foarte buna si se aude foarte tare...

| Dem0N a răspuns (pentru Neata_Marius_1994):

Crede-ma. Asa am patit cu un S5. Complet sigilat si la 2 zile am gasit diverse poze cu persoane necunoscute in el laughing). Toata lumea zice, dar eu personal cred ca Iphone-ul e o fita. Daca stam sa comparam calitate/pret nu prea merita. Are un prieten 5c(cred) iar eu un Nokia lumea 630 momentan. Muzica de abia se aude, trebuie sa-l dai la maxim sa poti asculta ceva, pe gand la lumia al meu zici ca ai bagat boxele in functiune laughing. Du-l la garantie, dar nu cred ca vei rezolva cine stie ce.

| Neata_Marius_1994 explică (pentru Dem0N):

Sincer l-am luat pentru ca merge fara sa se blocheze nu pentru fita si ma asteptam ca la bani care am dat pe el sa fie un telefon de calitate dar doar sistemu de operare si camera ce e de el..se aude mai tare LG g2 mini..nu stiu de ce toata lumea zice ca iphone se aude best best in casti si nu numai la mine se aude fix la fel ca g2 mini! am mai auzit cazuri in care telefonul erea sigilat si au gasit nr de telefon in el si poze, nu stiu ce sa zic.

| Dem0N a răspuns (pentru Neata_Marius_1994):

Well, din greseli invatam. Eu personal folosesc telefonul pentru vorbit iar in momentele de plictiseala sa mai joc ceva.

| Neata_Marius_1994 explică (pentru Dem0N):

Si eu la fel, dar am dat destul de multi bani pe un telefon crezand ca se ofera ceea ce se promite dar nu a fost deloc asa poate o fi o problema doar cu telefonul meu, daca stiam optam pentru un galaxy s6 erea si putin mai ieftin asta e.

| Calestru a răspuns:

Normal telefoanele noi ar trebui sa aiba bateria ful daca mai ai garanția cerei magazinului sa-ti dea altu inapoi

| Calestru a răspuns:

Normal telefoanele noi ar trebui sa aiba bateria plina, daca mai ai garantia, cerei magazinului sa-ti dea altu inapoi

| Neata_Marius_1994 explică (pentru Calestru):

Ful nu cred ca ar trebui sa aiba bateria, am incercat sa il duc inapoi sa imi dea altul si nu au vrut sa il primeasca au zis ca nu are nici o problema telefonul si ca daca vreau il pot trimite in servis la garantie la ei

| Calestru a răspuns:

Am si eu probleme cu inacrcatorul, sfaraie ceva in el cand pun ceva la incarcat, credeti ca e vreo problema?

| Neata_Marius_1994 explică (pentru Calestru):

Nu,e ceva normal, si la g2 mini al meu se aude si am mai avut un galaxy inainte si tot la fel se auzea

| real8madrid a răspuns:

Eu spun ca e normal
Prima data când mi-am luat telefonul Samsung galaxy grand neo plus, l-am deschis si avea 59 la sută.asa e prima data asa fac telefoanele.

| real8madrid a răspuns:

Eu cel putin spun ca Samsung galaxy grand neo plus, s2, s3, s4 sunt cam frați.
Doar ca diferențiază la android sau o dimensiune un pic mai mare.
Dar la pret costa prea mult.
De exemplu un neo plus costa 600 lei si un s4 e vreo 2000
le-am pus pe amândouă fata in făt si nu erau cam deloc diferente